DeutschTürkisch

Logo OETW


Hedeflerimiz

Avusturya Türk Ekonomik Forumu (ÖTW) 19.06.2007 tarihinde kurucular kurulu tarafından resmi olarak hayata geçirilmiştir.

ÖTW Avusturyalı ve Türk şirketlerinin ve ticari müesseselerinin iktisadi ilişkilerinin teşvikini, Avusturyalı girişimcilerin ve şirketlerin Türkiye´deki ve Türk şirketlerinin Avusturya´daki yatırımlarının teşvikini, her iki ülkenin şirketlerinin ve ticari müesseselerinin karşılıklı anlayışının teşvikini ana hedefleri olarak görmektedir. Saygın ve tanınmış kurucu üyeler ve sayısız Avusturyalı ve Türk girişimcinin ve şirketin dernek üyeliğine ilgi gösterilmesi her iki ülkenin ilişkilerinin önemini değerini göstermektedir.

ÖTW, Viyana Sankt Georgs Mezunlar Derneği´nin girişimiyle kurulmuştur. Böylece Sankt Georgs Avusturya Lisesi´nin Avusturya´da yaşayan mezunları ekonomik alanda da köprü görevini yerine getirerek bu konuda da önemli bir imza atmışlardır. Viyana Sankt Georgs Mezunlar Derneği, dernek üyeliği ve ÖTW yönetim kurulundaki görevleri vasıtasıyla gelecekte de Avusturya Türkiye arasındaki ilişkilerin daha da derinleştirilmesi konusunda belirleyici katkıda bulunacaktır.


Dernek üyeleri


You need to upgrade your Flash Player This is replaced by the Flash content.