DeutschTürkisch

Logo OETW

print

Etkinliklerimiz

30.11.2019 AVUSTURYA LİSELİLER GALA GECESİ VE ÖDÜL TÖRENLERİ THE RİTZ CARLTON VİYANA`DA YAPILDI

22.10.2019 Viyana´da Türk İmajı Konulu Konferans

18.10.2019 VİYANA DİPLOMASİ AKADEMİSİ´NDE ANTAKYA SUNUMU SIĞINMACI SORUNU VE EKONOMİYE ETKİLERİ

17.10.2019 Hatay´daki Sığınmacılar – Suriye Sınırında Bir Ekonomi Faktörü

09.08.2019 Güle Güle Sayin Bekos - Hoşgeldiniz Sayin Postl !

07.08.2019 ATEF Delegemiz Baki Bilgili Çukurova Holding YK üyesi Şadi Gücüm ile görüştü

05.04.2019 VİYANA´DA TÜRK EKONOMİSİ KONULU AÇIK OTURUM 03.04.2019

23.11.2018 ALD Viyana GALA GECESİ ve ÖDÜL TÖRENİ

AVUSTURYA LİSELİLER GALA GECESİ VE ÖDÜL TÖRENLERİ THE RİTZ CARLTON VİYANA`DA YAPILDI

AVUSTURYA LİSELİLER GALA GECESİ VE ÖDÜL TÖRENLERİ THE RİTZ CARLTON VİYANA`DA YAPILDI

Ekonomik Forumumuz Kurucu üyesi Avusturya Liseliler Viyana Derneği´nin geleneksel gala gecesi ve Georg Ödülleri Töreni Viyana´da The Ritz Carlton otelinde yapıldı. Geceye Viyana´da yaşayan Avusturya Liseliler, Büyükelçi Ümit Yardım, Başkonsolos Asip Kaya, Modacı Atıl Kutoğlu, Yüksek İdare Mahkemesi hakimlerinden, tarihci Dr. Elmar Samsinger, üyelerimizden Denizbank genel müdürü Mesut Ersoy ve Vakıfbank International AG CEOsu Ahmet Bıyık´ın yanı sıra diplomatlar, işinsanları, sanatçılar ve biliminsanları katıldı. Avusturya-Türkiye ilişkilerinin üzerinde duran asbaşkanımız, Vakıfbank International CEO´su sayın Ahmet Bıyık, bu ilişkilere katkı sağlayan organizasyonlarda daima yer alacaklarını ifade etti.

ALD başkanı Dr. Çınar Sözer ülkemizin bilinmeyen yüzünün tanıtımının en güzel şekilde yapıldığı gecede, ikili ilişkilerin, ülke tanıtımının ve insani ilişkilerin üzerinde durdu. 1882 yılında kurulan okulun İstanbul´un tüm renklerinin çocuklarına ev sahipliği yaptığının altını çizen Sözer, okulun ikinci dünya savaşı sırasında Musevi öğrencilerin öğrenimlerine ara vermek zorunda kalmadığı tek okul olduğunu hatırlattı.

Geleneksel Georg Ödülleri bu yıl sanat dalında Avusturya Tatbiki Güzel Sanatlar Akademisi öğretim üyelerinden Canan Dağdelen´e, Birlikte Yaşam dalında Avusturya Dışişleri Bakanlığından Ankara eski Büyükelçisi Dr. Ralph Scheide´ye ve ın memoriam-unutulmayanlar dalında ise Avusturya Lisesi´nde 27 yıl fizik ve matematik öğretmenliği yapmış olan, sayısız işinsanının, bilimadamının, sanatçının gelişmelerine katkıda bulunmuş olan müteveffa Prof. Gunther Purkarthofer´e verildi. Ödülü sevilen ve ülkemizde iz bırakan eğitimcinin eşi aldı.

Georg ödüllerinden önce verilen Yaşamboyu Onur Belgeleri bu yıl İstanbul ve Viyana´da yaptıkları başarılı çalışmaları için İbrahim Temo ve Ender Armağan´a takdim edildi. Özel Teşekkür Belgesinin sahibi ise, genç öğrencilerin yetişmesinde büyük katkıları olan Prof. Dr. Kayıhan Ariç oldu.

Geceye Avrupa´nın çeşitli ülkelerinden, İstanbul´dan, Ankara´dan ve İzmir´den gelerek katılan konuklar bir yıl sonra yine kasım ayının son cumartesi günü buluşmak üzere ayrıldılar.


Bilder